Відкриті уроки


Урок на тему: написання букви "щ".

Подорожуємо просторами України

Калинка – згадка про добре серце. Галина Демченко «Калинка» (казка)

Тема. ОРИГАМІ, ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРІГАМІ. КРАБ

Тема:Гігієна школяра.Як правильно доглядати за порожниною рота. Здорові зуби – здоров’ю любі .

Тема: Лічба в межах 20.  Розвязування задач та прикладів.
Мета:
Формувати в учнів ключові предметні компетентності:
• вміння вчитися: розв’язувати задачу і приклади на віднімання, удосконалювати обчислювальні навички в межах 20; креслити відрізки за текстовою умовою, організовувати свою навчальну діяльність;
• розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, математичне мовлення; продуктивно співпрацювати в парі, використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.
• сприяти вихованню в учнів інформаційно-комунікативної культури, виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання, прагнення допомогти іншим.
Обладнання: Зображення казкових героїв, завдання на картках,, опорні таблиці, підручник,комп’ютер.
Тип уроку: урок повторення і систематизації знань. (урок – казкова подорож)
                                     Хід уроку.
І. Організація класу.
    1. Всі сідайте тихо,діти.
       Домовляймось не шуміти.
       Руку гарно піднімайте,
       На   уроці не дрімайте.
       Щоб не було нам мороки,
       Всі готові до уроку?
  2. Дихальні вправи «Здуй сніжинку».
ІІ. Актуалізація  опорних знань.
1.                Усна лічба
Повторення про склад двоцифрових чисел.
- Назвіть число, що складається з 1 десятка й 8 одиниць, з 1 десятка й 5 одиниць.
- Сума чисел                10 і 2,         10 і 8,        10 і 9.
- Різниця чисел   18 і 8,         16 і 6,         11 і 1.
2.                Прочитайте всі числа на суничках, назвіть попереднє і наступне до кожного:

              
      

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.                Вступна бесіда.
-                     Ви любите казки?
-                     Казок на світі є багато. Цю казку ви всі добре знаєте. Щоб дізнатися,як вона називається,вам потрібно розв'язати кругові приклади.
6-3
3+6
9-4
5+3
8-4
4+3
7-1
К
О
Л
О
Б
О
К
Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"









-                     Пам'ятаєте, як розвивалися події у цій казці?



 Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"



Утік Колобок від бабусі й дідуся і покотився по доріжці. На своєму шляху він зустрів Зайця,Ведмедя,Вовка,Лисицю. Кожен з них хотів поласувати Колобком.І всі ви, звісно,чудово знаєте,чим закінчується ця казка. В кінці Лисичка з’їдає Колобка. Але в нашій казці Колобок повертається назад у свою казку.
Наш Колобок разом з вами вирушає у подорож до своєї казки через Країну Математики. І ви зможете допомогти йому потрапити додому,працюючи на уроці старанно і плідно,виконуючи запропоновані різними тваринками завдання. І можливо, наприкінці нашої казки  хитра Лисичка не з'їсть Колобка.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
— Сьогодні на уроці ми повинні закріпити вміння і навички додавати і віднімати в межах 20, складати і розв’язувати задачі, креслити відрізки за текстовою умовою.
ІV. Робота над темою уроку.
1. Каліграфічна хвилинка.
- Перед початком своєї подорожі давайте покажемо Колобкові, як треба сидіти під час письма та тримати ручку.

 Покотився Колобок і зустрів на своєму шляху Зайчика, який запропонував йому записати всі числа другого десятка, але він так поспішав що допустив помилку. Допоможіть
Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"
Колобкові  виправити помилки, назвіть пропущені числа:
11     13    15    17     19    7
- Яке число зайве? (7) Чому?
(одноцифрове, число першого десятку).
- Назвіть сусідів числа 7.
- З яких чисел можна утворити 7?
- Де вам ще доводилось зустрічати число і цифру 7? ( відповіді дітей )
- У казках: «Вовк та 7 козенят», «Білосніжка та 7 гномів»;
- у музиці: 7 нот;
- 7 днів має тиждень;
- у прислів’ях: «сім разів відмір, а один відріж»…тощо.
- Давайте пропишемо цифру 7 один рядок. ( на комп’ютері учні дивляться написання цифри 7).
Молодці!  Всі старано працювали! Не зміг Зайчик з'їсти Колобка.
2.                Робота в парі.
Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"

Котиться Колобок далі. А назустріч йому – Ведмідь,який теж дуже хотів з'їсти нашого друга,але погодився не робити цього,якщо ви попрацюєте в парах і правильно розв’яжете приклади.
18= 10+8             14=           
17=             11=             15=
-                     Не з'їв Ведмідь Колобка.
Ви добре вправились із завданням.
3.                Фронтальна робота.
Результат пошуку зображень за запитом "їжак"
Покотився Колобок далі й зустрів Їжачка.

         Їжачок пішов у ліс,
        Що із лісу він приніс?
        Під листком жовтеньким
        Знайшов гриб смачненький.
Захотів і він поласувати Колобком, але
погодився дати своє завдання.


         Робота з підручником. С. 103, №3 (усно)
Завдання: знайдіть пари черевичок і утворіть приклади на віднімання.



С.103, №2 (письмово)
Завдання: Складіть і запишіть п’ять рівностей з різницею 7.
- Яку треба виконати дію, щоб знайти різницю? ( Опорна схема)
7 – 2 = 5
Зменшуване від’ємник різниця
- Яка відповідь буде у рівностях? (7)


Діти по черзі виходять до дошки, записують складені приклади в зошит.
10-3=7                 9-2=7                   8-1=7                   17-10=7     7-0=7
4.                Фізкультхвилинка
 Раз — піднятись, потягнутись,
Два — зігнутись, розігнутись,
 Три — в долоні три плеска.
 На чотири — руки ширше!
 П’ять — руками помахать,
Шість — за парту тихо сісти.
V. Закріплення вмінь та знань учнів.
Покотився Колобок далі й зустрів Вовка, який  запропонував розв’язати задачу.
1.  Робота над задачею  з підручникас. 103, №5 (фронтально)
Складіть і запишіть приклад до задачі.
Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"Але спочатку давайте згадаємо з чого складається задача? (Опорна схема)
умова;
запитання;
міркування;
розв’язання;
відповідь.



2.Робота з геометричним матеріалом
-                     Покотився Колобок далі. А назустріч йому – малесенька лисичка.




 
Результат пошуку зображень за запитом "колобок казка"
Вона пропонує нам завдання з трикутниками с. 103,, №4 (підручник)
- Давайте порахуємо кількість трикутників на кожному малюнку:
- Скільки трикутників на першому малюнку? Якого кольору?
- Скільки трикутників на другому малюнку? Якого кольору?
- Скільки трикутників на третьому малюнку? Якого кольору?


Молодці! Правильно виконали завдання. Але Лисичка ще не задоволена. Хоче з'їсти Колобка. Наша допомога їй не потрібна. Подивіться,як хитро вона усміхається. Розв'язала приклади,мабуть,наробила багато помилок і думає,що ви їх не помітите. Давайте виправимо помилки і запишемо правильні відповіді.
                       10+2=11                             16-1=15
                        15-1=14                             5+5=15
                        7+10=10                             8+10=18
Ось ви впоралися і з цим завданням. Молодці!
Уже майже дійшов Колобок до своєї казки. Але на його шляху ще є озеро.





 Результат пошуку зображень за запитом "казковий міст"


 Погляньте,місток поламався! Давайте його відремонтуємо.   
  Накресліть відрізок 8 см,а другий на 2 см. довший.  


Молодці, діти. Ось і дійшов Колобок до своєї казки не потрапив у біду. А допомогли йому ви.
VІ.  Підсумок  уроку .
Подорож наша разоз Колобком закінчилася. Я вітаю всіх з успішним виконанням завдань, з поверненням Колобка до своєї казки.
- Чому ми навчились на уроці?
- Що було цікавим?
- Яке завдання було найцікавішим?
- За ваші старання Колобок дарує вам свої портрети. Але вони чорно – білі,і тому вам треба розфарбувати їх.







Немає коментарів:

Дописати коментар